Na początku marca, w niedzielne przedpołudnie miałyśmy niesamowitą przyjemność poznać Mateusza – entuzjastę koszykówki, piłki nożnej, gier komputerowych, arbuzów, właściciela psa – Freda oraz wielbiciela serialu „Rodzinka.pl”. Chłopca z ogromnymi pokładami empatii, ciepła, błyskotliwego, ciekawego świata i innych osób – jednym słowem młodego chłopaka, z którym znajomości już powinniście nam zazdrościć!

Nasze pierwsze spotkanie, dzięki cudownej mamie naszego nowego Marzyciela, zostało zaplanowane w tajemnicy i do ostatniej chwili Mati nie spodziewał się wizyty z Fundacji. Pierwsza reakcja Mateusza? Zaskoczenie i lekka niepewność, które w kilka minut przerodziło się w ekscytację, radość i ożywienie. Dzięki ogromnej otwartości chłopca, bardzo szybko znaleźliśmy wspólną nić porozumienia i tematy do dyskusji. Pomiędzy degustacją pysznego piernika i głaskaniem psiaka Freda, Mati podzielił się z nami historiami ze swojego wczesnego dzieciństwa. Opowiedział o swojej klasie i Pani Wychowawczyni, która jest traktowana jak członek rodziny.

Wiemy już, że jazda na rowerze w zimę to specjalność Mateusza, w ciepłe dni na pewno zastaniecie go bawiącego się na podwórku, a gdybyście chcieli przygotować coś do zjedzenia dla Matiego, to koniecznie musi być to arbuz! Chłopiec był również bardzo ciekawy działania Fundacji. Opowiedziałyśmy jak można zostać wolontariuszem, na czym polega nasza praca, gdzie mamy spotkania itp. Myślę, że poszło nam całkiem nieźle ponieważ Mati również, chce zostać wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie! Wspólnie ustaliliśmy, że rekrutację z powodu jeszcze bardzo młodego wieku chłopca, odkładamy na 4 lata, ale na bieżąco będzie informowany o działaniach i imprezach Fundacji. Podczas pierwszego spotkania, udało nam się również dowiedzieć jakie jest to jedno jedyne marzenie, które będziemy mogli spełnić dla Matiego. Jakieś pomysły? Nie zgadniecie!!! Nasz Marzyciel chce odwiedzić plan serialu „Rodzinka.pl” i spotkać jego całą ekipę wraz z reżyserem.

Mati, będzie to dla nasz ogromna przyjemność móc uczestniczyć w realizacji Twojego marzenia. My organizujemy wizytę na planie, a Ty szykuj aparat do zdjęć i nabieraj siły do spędzenia całego dnia na planie serialu. Na bieżąco będziemy Cię informować o poczynaniach w sprawie realizacji marzenia (w końcu jesteś już prawie wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie) i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!